4,5 dk. Okuma Süresi
125
0

Sevgiliye Doğum Günü Kutlaması Planlarken Dikkat Etmen Gerekenler

Doğum günümüz yaklaşırken hepimiz biraz da olsa heyecanlanıyoruz değil mi? Yeni bir yaş; yeni hedefler ve yeni umutlar taşıdığı için doğum günü kutlamaları yaklaşırken bu tatlı heyecanı yaşamamız çok normal. Ne de olsa yıl boyunca kendimizi en özel hissettiğimiz gün. Ailemizin, arkadaşlarımızın ve sevdiklerimizin yanımızda olmasını dilediğimiz, kendimizi özel hissettiren mesajlar aldığımız ve en güzeli de bir sürü hediyeye kavuşacağımız gün!

Kendi doğum gününde ne istediğini ve sevdiklerinden ne beklediğini net olarak bilebilirsin. Doğum gününü nasıl kutlamak istediğin tamamen sana kalmış. Bir yıl sakin bir kutlama yapmayı tercih ederken, bir sonraki yıl kalabalık, müzik ve dans eşliğinde coşku dolu büyük bir doğum günü partisi hayal ediyor olabilirsin. Herkesin karakterine göre arzu ettiği şeyler farklılaşıyor. Burçlara Göre Doğum Günü Organizasyonu İçin İpuçları yazımız, bunun en güzel örnekleri arasında.

Sen kendi doğum gününü kutlarken ne istediğinden emin olsan da bir başkasına, hele ki sevgiliye doğum günü organizasyonu yapmak ya da doğum günü hediyesi almak sıkıntılı olabilir. Sevgilinin senden bu özel gün için ne beklediğine dair en ufak bir fikrin yoksa, onu mutlu etmenin bir yolunu bulman kolay olmayacaktır.

Bu özel günde, ne olursa olsun sevgilinin özel hissetmeyi beklediği kesin. Ama asıl sorun, bunu nasıl yapacağın. Büyük, pahalı bir hediye mi almalısın yoksa sürpriz doğum günü partisi mi yapmalısın? Baş başa bir yemek mi ayarlasan yoksa kalabalık bir organizasyon mu yapsan sevgilin daha mutlu olur?

gençler evde doğum günü partisi yapıyor

Bu kadar çok alternatif varken sana önerimiz, öncelikle Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza bir göz atman. Doğum günü organizasyonu yaparken ihtiyacın olacak temel bilgileri hafızana attıktan sonra da sıra sevgilini çok mutlu edecek doğum günü fikrini bulmaya geldi.

Ne istediğini açık açık söyleyen bir sevgilin varsa kendini şanslı hissedebilirsin. Birlikte doğum günü hediyesini seçebilir, doğum günü partisine kimleri davet edeceğinize beraber karar verebilirsiniz. Ancak, özel gün kutlamaları söz konusu olunca herkes bu derece açık sözlü olmayabiliyor. Dahası, sevgili eğer ki bir sürpriz beklentisi içindeyse ya da kendisine sürpriz yapılmasını çok seviyorsa, o zaman zaten iş başa kaldı demektir.

Kimileri doğum günü için hiçbir şey istemediğini söylerken, içten içe bir kutlama ayarlanmasını istiyor ya da özel bir hediye alınmasını bekliyor olabilir. Bazı insanlar ise kutlamayı hiç tercih etmezler. Bir de şatafatlı organizasyonlar ile doğum gününü kalabalık bir partiyle, lezzetli bir menüyle kutlamak isteyenler de olabilir. Bu yazımızda, olabildiğince çok alternatifi ele alarak sevgilini çok mutlu edecek bir doğum günü planlayabilmen için farklı beklentileri ele aldık.

Doğum Gününde Bir Şey İstemeyen, Çekimser Sevgili

Herkesin doğum günü partisinden, kutlamalardan ve doğum günü hediyelerinden farklı beklentileri olması normal. Dolayısıyla sevgilin de pek çok insan gibi, senden sürpriz bir parti ya da havalı bir doğum günü mesajı bekliyor olabilir. Fark ettirmemeye çalışsa da onun istediği bir kutlama ya da özel bir doğum günü hediyesi varsa, bunu öğrenmenin bir yolunu bulmalısın. Yani aslında sevgilinin doğum günü yaklaştığında, gözünü dört açıp olası işaretleri okumak başlıca görevlerinden bir tanesi olmalı.

ellerinde kadeh olan çift şık bir partide birbirlerine bakıyorlar

“Hiçbir şey istemem” ya da “doğum günü kutlamam” dese bile içten içe senden bir şey bekleyip beklemediğini bilemezsin. Zaten gerçekten herhangi bir beklenti içinde olmasa bile, senin için büyük ihtimalle rahat etmeyecek ve sevgilinin doğum gününde ona özel bir şeyler yapmak isteyeceksin. Sevgilinin nasıl bir kutlama istediğini öğrenmek için en yakın arkadaşlarının ağzını aramayı deneyebilirsin. Senden beklediği özel bir hediye ya da aktivite varsa, bunu arkadaşlarıyla paylaşmış olabilir. Tabii ki ona belli etmeden, yakın olduğu insanlardan bu konuda sana yardımcı olmalarını rica edebilirsin.

Sevgilinin yakınlarına danışma imkânın yoksa, doğum günü yaklaşmadan bir süre önce harekete geçmen gerekiyor demektir. Çünkü ihtiyacın olan ipuçlarını tek tek toplaman gerekecek. Diyelim ki, teknolojiye çok meraklı bir sevgilin var. Bir alışveriş merkezinde dolaşırken onu çaktırmadan bir teknoloji mağazasının olduğu tarafa yönlendirebilir ve sonrasında önceden planladığını hiç hissettirmeden, sanki kendin için bir ürüne bakacakmış gibi mağazaya girmesini sağlayabilirsin. Bu mağazayı dolanırken de sevgilinin nelerle ilgilendiğine dikkat etmelisin.

O gün görüp de beğendiği bir şey varsa, hemen bir kenara notunu al ve ona harika bir sürpriz yap. Benzer şekilde, ne zamandır gitmek istediği ve dilinden düşüremediği bir mekân varsa, doğum gününde orayı ayarlamayı düşünebilirsin. İşin özeti, eğer ketum bir sevgilin varsa, işin sırrı erken harekete geçmekte. Sevgilinin doğum gününden bir hafta kadar önce onu ilgi alanına yönelik bir mağazaya götürmek ya da en sevdiği mekânı sormak çok da mantıklı değil.

Senin son dakika bir doğum günü organizasyonu yapmaya çalıştığını şıp diye anlayacaktır! Bizim önerimiz, gitmek istediği yerleri, almak istediği ya da ihtiyacı olan şeyleri, görmek isteyip de zaman bulamadığı arkadaşlarını arada sırada not alman. Böylece, sevgilin “Bir şeycik istemem” dese de onu mutlu edecek bir jest yapmak senin için hiç de zor olmayacak.

siyah giyinmiş cool çift ve renkli balonlar

Doğum Günü Kutlamaktan Hoşlanmayan Sevgili

Bu yazımızda mutlaka önem vermen gereken bir konuya değinmeden geçemeyiz. Senin de bildiğin gibi, bazı insanlar doğum günlerinden hiç hoşlanmaz. Doğum günü kutlamak istemeyen birinin bu konudaki hassasiyetine önem vermek gerektiğini unutmamalısın. Eğer sevgilin kesinlikle doğum gününü kutlamak istemediğini söylüyorsa, geçmişte doğum gününe ilişkin trajik bir olay yaşamış olabileceğini ya da kötü anıları olabileceğini aklında bulundurmalısın.

Bu tarz olumsuz bir deneyim yaşamışsa, doğum gününü kutlamak konusunda ısrarcı olmamanda fayda var. Böylesi bir durumda sevgilinin talebine saygı göstererek bir adım geri atman iyi bir seçenek olacaktır. Ama bu durum hiçbir şey yapmayacağın anlamına gelmiyor. Biz senin yerinde olsak, ona kendisini oldukça özel hissettirecek bir doğum günü mesajı iletirdik.

Tabii “İyi ki doğdun”, “iyi ki varsın”, “doğum günün kutlu olsun sevgilim” ya da “mutlu yıllara” gibi sıradan mesajlardan bahsetmiyoruz. Onunla birlikte olmaktan ne kadar mutlu olduğunu, senin hayatına kattığı güzel şeyleri, birlikte biriktirdiğiniz anıları anlatan sevgi dolu ve içten bir mektup yazabilirsin. Doğum gününden hiç bahsetmeden bile onun senin için ne kadar özel olduğunu ifade edebilirsin. Sevgiliye doğum günü mesajı iletmek zor gibi görünse de, bunun özel bir gün olduğunu bir anlığına unutarak tüm içtenliğinle yazmaya başlarsan, ortaya onu çok mutlu edecek bir armağan çıkarmış olursun.

kırmızı kalp şeklinde balonların önünde duran çift elinde hediye tutan kadın

Kimileri ise herhangi olumsuz bir deneyimi olmamasına rağmen doğum gününü kutlamak istemeyebilir. Bunun sebebi büyük ihtimalle böyle bir alışkanlığının, geleneğinin olmamasıdır. Başka özel günlerde de kutlama yapmak istemiyorsa, bu genel bir durum olarak algılanabilir. Bunun iyi tarafı, doğum gününde seninle yeni bir kutlama geleneği geliştirebileceği anlamı taşıması. Başka bir deyişle, sevgilinin günün anlam ve önemine yönelik bakış açısını değiştirmen mümkün olabilir demektir.

Abartısız bir kutlama ile başlamak isteyebilirsin. Örneğin, ona sevdiği yemeği yapabilirsin ya da yakın arkadaşlarınızı çağırarak küçük bir doğum günü pastası kesebilirsiniz. Böylece, sevgilinin gözünü korkutmadan yavaş yavaş doğum gününü zihninde pozitif bir şekilde kodlamasına yardımcı olabilirsin.

Sürprizlere Açık Sevgili

şöminenin önünde genç erkek kadına sürpriz hediye veriyor

Kimileri ise doğum günleri yaklaşmaya başladığında bile büyük bir heyecan içine girer ve hatta takvimde günleri sayar. Senin sevgilin de doğum günü için heyecanlanıyor ve özel bir sürpriz bekliyorsa işin biraz daha zor olabilir. Sevgiliye sürpriz doğum günü partisi hazırlamak hiç de kolay bir iş değil, bunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden sürpriz partinin en zor kısmına senin için el atıyoruz: Davetliler!

Eğer sevgiline kalabalık bir sürpriz doğum günü partisi organize etmek istiyorsan, arkadaşlarına, ailesine ve yanında görmek isteyeceği pek çok kişiye ulaşman gerekiyor. Üstelik de ona belli etmeden! Sen gözünde olayı daha fazla büyütmeden biz sürpriz partilerin sırrını söyleyelim: Yeni nesil invidza video davetiye!

Invidza Nedir? sorusunu duymamış olalım. Invidza sayesinde, sevgiline hiç fark ettirmeden, sürpriz doğum günü partisine dilediğin kadar kişiyi çağırabilir, LCV servisi sayesinde kimlerin gelip gelmeyeceğini kolaylıkla önceden öğrenebilirsin. Kutlamayı yapacağın yerin adres bilgisini de Invidza sayesinde davetlilere zaten iletmiş olacaksın.

Kutlama ne kadar büyük, organizasyon ne kadar kapsamlı olursa olsun, Invidza video davetiye sayesinde, doğum günü davetiyesi hazırlamanın ve paylaşmanın ne kadar kolay ve hızlı olduğunu görünce çok şaşıracaksın!


Benzer İçerikler

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Benim Marilyn Monroe’dan ya da Audrey Hepburn’den ne eksiğim var, diyen nostalji kraliçesi gelin adaylarımızı buraya alalım...
Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

En mutlu olduğun günlerden birindeyiz. Aile, arkadaşlar, kutlamalar, hediyeler… Yani kısaca bugün, sevdiğin insanlar yanında ve sevdiğin her şey senin isteğin doğrultusunda gerçekleşecek. Böyle bir günde...
 Nedimelik Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Nedimelik Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Nedime; düğün öncesi ve düğün sırasında geline yardımcı olan kişiye verilen isimdir. Başka bir deyişle, nedime veya nedimeler, düğün organizasyonunda her aşamanın destekçisi ve gelinin sağ kolu...