3 dk. Okuma Süresi
1141
0

Mutlaka Görmen Gereken 5 Farklı Düğün Konsepti

Düğün planlarken atılacak adımlardan belki de ilki düğünün konseptine karar vermek. Düğün davetiyen, düğün pastan, gelinliğin, dekorasyonun ve misafirlerine verdiğin minik hediyeler, düğün konseptini misafirlerine anlatmanın farklı yolları. Bir düğün konsepti seçmek ve ona hayat vermek yaratıcılığını kullanmak için de harika bir fırsat değil mi? Farklı seçenekler arasında seçim yapmak zor olsa da bu yazıda bahsedeceğimiz farklı düğün organizasyon fikirleri tarzına uygun bir düğün planlamanda yardımcı olacaktır.

Romantik Düğün Konsepti

Yumuşak renkler, küçük narin ışıklar, bolca çiçek… Romantik düğün denince ilk akla gelenler bu küçük detaylar. Ancak düğün konseptindeki etkisi düşündüğünden de fazla olacaktır. Bu tema için pastel tonları, tavandan sallanan küçük ışıklandırmalar, ve hatta çiçekten bir duvar romantik düğün konsepti için hazırlayacağın listenin en üstünde olmalı. Klasik yazı stili ile yazılmış romantik düğün davetiyesi göndererek teman hakkında misafirlerine ilk ipucunu verebilirsin.

 

Romantik Düğün Konsepti

Vintage Düğün Konsepti

Düğünün için vintage bir hava istiyorsan ilhamının kaynağı geçmişte gizli! Vintage düğün konsepti, vintage gelinlik ve dağınık saçlarla yaratması en kolay düğün konseptlerinden biri. Üzerinde fazla uğraşılmamış, sade görünümler vintage bir düğün organize etmek için birinci kural. Dekor içinse antik görünümlü objeler, ve bol bol ahşap tercih edebilirsin. Genel olarak yumuşak ve açık renkler tercih etmek vintage havasını güçlendirir. Makrome düğün tak süsleme ise nikah kıyılırken arka fon için harika bir seçim olacaktır. Nikahın kıyılacağı alana eski görünümlü vintage bir halı sermek de vintage düğün konseptine çok yakışacaktır.

Vintage Düğün Konsepti

Modern Düğün Konsepti

Net çizgiler, geometrik şekiller, ve minimal düzenlemeler modern temalı bir düğün organizasyonu için akla ilk gelenler. Aslında bu tema yorumlamaya çok açık. Bu nedenle tarzını düğününe yansıtman için harika bir fırsat! Canlı renkler tercih edebileceğin gibi, bembeyaz bir dekor da tercih edebilirsin. Bu senin günün! Önemli olan, modern düğün konseptini abartıdan uzak tutarak minimal süslemeler tercih etmek. Geri kalan her şeye kendi yorumunu katarak, zevkine uygun bir düğün organize edebilirsin.

Modern Düğün Konsepti

Bahçe Düğün Konsepti

Daha rahat, samimi bir düğün hayali kuruyorsan, bahçe düğün konsepti senin için iyi bir fikir. Açık havada olacaksa masaların dekorasyonunda sarmaşık bitkisi, çiçekler, ya da her ikisini kullanarak temanı güçlendirebilirsin. Kapalı mekanda olacaksa tavandan sarkan bitkiler, masalar arasına kurulabilen yapay ağaçlar gibi malzemelerle farklı bir düğün organize edebilirsin. Masa örtüleri ve kullanılan diğer tekstil ürünlerini açık renkte tercih etmek, salonun daha büyük ve ferah görünmesini sağlar. Nedimelerin olacaksa floral desenli elbiseler tercih edebilirler, sen de aksesuarlarını floral desenli tercih ederek onlarla uyum içinde olabilirsin.

Bahçe Düğün Konsepti

Kumsal Düğün Konsepti

Ayakların kumda, dalga sesleri arka fonda "evet" demenin hayalini kuruyorsan, kumsal düğün konsepti tam sana göre bir seçim! Sadelikten uzaklaşmadan, ince düşünülmüş küçük dokunuşlarla masalsı bir sahil düğünü organize etmek için içinde küçük mumlar yanan fenerler, deniz yıldızı şeklinde ufak süsler tercih etmek iyi bir başlangıç noktası. Gelin yolunu süslemek için yeşil bitkilerle desteklenmiş çiçekler kullanmak da iyi bir fikir. Denizin maviliğine karşı yeşil tropik bir düğün takı ‘evet’ derken arka fonda harika görünecektir. Misafirlerine ayakkabılarını koyabilecekleri hasır sepetler koymak, onları ne kadar önemsediğini ve düğününü ince düşünülmüş fikirlerle planladığını gösterir. Kimsenin ayakkabısının içinde kumla eve dönmesini istemezsin öyle değil mi? Bir diğer fikir ise misafirlerine siz "evet’"dedikten sonra havaya atmaları için beyaz renkte konfetiler vermek. Böylelikle harika kareler yakalayabilirsin.

Kumsal Düğün Konsepti

Düğün organize etmek heyecanlı ve keyifli bir süreç. Konseptli bir düğün organize etmek ise ekstra keyifli! Düğününü planlamaya düğün davetiyeni seçerek başlayabilirsin. Konseptine uygun özel tasarım bir davetiyeyi ise Invidza ile hazırlayabilirsin. 


Benzer İçerikler

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Benim Marilyn Monroe’dan ya da Audrey Hepburn’den ne eksiğim var, diyen nostalji kraliçesi gelin adaylarımızı buraya alalım...
Sevgiliye Doğum Günü Kutlaması Planlarken Dikkat Etmen Gerekenler

Sevgiliye Doğum Günü Kutlaması Planlarken Dikkat Etmen Gerekenler

Doğum günümüz yaklaşırken hepimiz biraz da olsa heyecanlanıyoruz değil mi? Yeni bir yaş; yeni hedefler ve yeni umutlar taşıdığı için doğum günü kutlamaları yaklaşırken...
Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

En mutlu olduğun günlerden birindeyiz. Aile, arkadaşlar, kutlamalar, hediyeler… Yani kısaca bugün, sevdiğin insanlar yanında ve sevdiğin her şey senin isteğin doğrultusunda gerçekleşecek. Böyle bir günde...