4 dk. Okuma Süresi
626
0

Uçuş Uçuş ve Rahat: Yaz Düğünü Elbiseleri

Yaz; deniz, kum, güneş ve tabii ki düğün demek! En yakın arkadaşlarımızı birer birer farklı bir hayata uğurladığımız ve mutluluklarına tanık olduğumuz bir mevsim yaz. Durum böyle olunca heyecanı da bitmiyor! Her düğünde ne giyeceğim telaşı, arkadaşların yakınlık derecesine göre sınıflandırılmış elbiseler… Daha yakın arkadaş ise abiye; “Yok biz öyle sadece merhaba merhaba derdik ama düğününe gitmesem de olmaz şimdi” dediğin arkadaşların için belki klasik siyah bir elbise… Düğün elbiseleri binbir çeşit! Bazen “Yeter artık evlenmeyin ben ne giyeceğim!” diye isyan ettiğini duyar gibiyiz. Fakat strese hiç gerek yok! Yaz düğünü elbiseleri sana rahat edebileceğin birçok farklı model seçeneği sunuyor. “E tamam da o kadar çok elbise içinden seçim yapmak ne kadar zor biliyor musun?” diyebilirsin. Biz biliyoruz. Çünkü vitrinleri senin için dolaştık ve yaz düğün modasına yön veren yaz düğünü elbiselerini bu yazımızda listeledik. Arkadaşlarına bu mutlu gününde eşlik ederken, onlar için her şeyin en güzel olmasını dilediğini de tahmin edebiliyoruz. O hâlde onlara küçük bir öneride bulunabilirsin! Invidza düğün davetiyeleri, renkli animasyonları ve ekonomik fiyatı ile onları mutlu ederken siz davetlileri eğlendirecektir. Bu farklı davetiye deneyimini yaşatarak fark yaratan davetlilerden biri olmak için seni şuradaki tık’a basmaya davet ediyoruz! >> Invidza Düğün Davetiyeleri

Hadi o zaman, daha fazla beklemeden hemen sana bir yaz düğünü elbisesi seçelim. Bakalım seçeneklerimiz nelermiş? Bu modeller sana fikir verecek!

Bol Bol Çiçek! 🌸

Sıcak, eğlenceli ve renkli! Hepimiz yazı çok seviyoruz. Onu bu kadar güzel yapan şeylerden birisi de yaz aylarının cıvıl cıvıl çiçekleri! İnsanı mutlu ediyor, güzel kokuları ise cezbediyor. Yazın bu özel güzelliklerinden bir parçasını üzerinizde taşımak istemez misin? Çiçek desenleri, yaz düğünü elbiselerinde sıkça kullanılan detaylardan biri. Çünkü hem şık hem rahat hem de orijinal! Yaz düğünü elbisende rahatlık senin için önemliyse, çiçekli yaz düğünü elbiseleri muhtemelen sana uygun bir seçim olacak. Çünkü bu modeller, uçuş uçuş bir his yaratması için genellikle önü kısa arkası uzun, fırfırlı ve bol kesim olarak tasarlanıyor. Bu yaz düğünü elbiseleri, özellikle kır düğünleri için muhteşem bir seçim! Yemyeşil bir alanda, her şey en özel şekilde süslenmişken bu masalın ortasında ışıl ışıl parlamak istemez misin? Çiçekli yaz düğünü elbisesi modelleri, en sevdiklerinin özel gününde tüm dikkatlerin üzerinde olmasını sağlayacak! Harika bir görünüm elde edebilirsin, bu modeli bir düşün deriz!

Bol Bol Çiçekli Düğün Elbisesi

Straplezden Vazgeçemeyenler Burada Mı? 🧐

Yok, ben şıklıktan ödün veremem, her zaman şık olan bir şey varsa o da straplez elbise diyorsan seni böyle alalım. Straplez elbiseler, abiye elbiseler içinde gerçekten başka bir yere, başka bir havaya sahip! Düz, siyah renkli straplez bir elbise, kuşkusuz, tüm düğünlerde kullanabileceğin, dolabının joker elemanı. Straplez elbiselerin en büyük avantajlarından birini söyleyerek, düğünde daha şık olman için bir ipucu da verelim: Bu elbiseler takılarla çok rahat süslenebiliyor. İster büyük, taşlı küpeler tak ve saç modelini ortaya çıkar; ister klasik düz ya da dalgalı bir saç modeline yakışan bir kolye… Neredeyse tüm takılar, straplez elbiselerle harika duruyor. Boyun bölgesini açık bıraktığı için bu kısmı başka aksesuarlarla da süsleyebilirsin. Örneğin, ince bir şal takabilir ve yaz düğünü elbisenle farklı bir tarz yaratabilirsin. Straplez elbise, seni sınırların dışına çıkmaya zorlayacak ve yaratıcı, farklı, özgün bir davetli olarak seni akıllara kazıyacaktır. Straplez modelleri aynı zamanda tulum olarak da tercih edebilir ve yaz düğünü elbisene maskülen bir hava katabilirsin. Bu tercihle her şekilde şık olacağın kesin!

Straplez Yaz Düğünü Elbisesi Mavi Model ve Şık

Neşenin Diğer Adı: Fırfırlı Elbiseler 💃

Bir elbise fırfır detaylıysa; onun hemen genç ve dinamik bir havaya büründüğünü hepimiz biliyoruz. Mağaza gezerken “Bilemedim bu biraz günlük mü kaçıyor sanki?” dediğimiz o elbiselerin çoğu fırfır detayı içeriyor. İşte bu yüzden tam da yaz düğünü elbisesi olmak için tasarlanmışlar. Yaz düğünleri, havuz başında veya yeşillik alanlarda, genelde açık alanlarda yapıldığı için yaz düğünü elbiseleri de uçuş uçuş elbiselerdir. Sana ferahlık verir. İnce şifon kumaşları ve bol kesimiyle sana rahatlık verir. Fırfırlı elbiseler de dinamik ve genç görünümüyle yazın ruhunu yansıtmak için mükemmeldir. Hatta bekârlığa veda partisinde de bu elbiseyi tercih edebilirsin. Tüm arkadaşlarınla aynı konseptte giyineceğin bir parti düzenleyebilirsin. Daha önce Unutulmaz Bir Bekârlığa Veda Partisi için öneriler vermiştik. Bu önerilere şimdi göz atarak tüm arkadaşlarını organize edebilir, gelinin stresini atmasına yardımcı olacak harika bir parti düzenleyebilirsin. Invidza’nın parti davetiyeleri sana bu konuda yardımcı olacaktır!

Siyah Fırfırlı Yaz Düğünü Elbisesi

Uzun Boyluların Vazgeçilmezi: Uzun Elbiseler 😍

Yaz düğünü elbisesi seçerken, kriterini elbisenin boyuna göre de belirleyebilirsin. Çünkü bahsettiğimiz çiçekli elbiselerin uzun etekli modellerinden bolca var! Eğer çiçek desenli bir elbise tercih edeceksen; nostaljik görünümü korumak için uzun elbise modelini mutlaka düşünmelisin. Boyun uzunsa, zaten uzun elbiseleri çok güzel taşıyorsun! Sana tavsiyemiz özel taşlarla, desenlerle süslenmiş; ince şifondan yapılmış hafif bir elbise tercih etmen. Böylece düğünün yıldızı sen olabilirsin. Uzun elbiselerin bir diğer avantajı da ayakkabılarını saklamasıdır. Eğer ayakkabına güveniyorsan, kombininde öne çıkaracağın parça oysa; uzun elbise giymeyi yeniden düşünebilirsin. Ancak düğünde tercihin rahatlıktan yana olacaksa uzun elbiseler tam sana göre! Elbiseni ön plana çıkarıp dilediğin ayakkabıyı giyebilir, düğünde rahat edebilirsin. Son dönemin yaz trendi olan kır düğünü konseptini de düşünürsek, uzun elbise tercih etmek fena bir tercih olmayabilir!

Uzun Boyluların Vazgeçilmezi: Uzun Renkli Yaz Düğünü Elbisesi

Farklı Bir Tarz: Uzun Kollu Elbiseler ✌

Yaz düğünü elbisesi deyince uzun kollu elbiseler kimsenin aklına gelmiyor değil mi? O zaman hadi biraz bakış açımızı değiştirelim! Aslında tercih edebileceğiniz en rahat yaz düğünü elbisesi modellerinden biri de uzun kollu elbiseler. Mini, uzun kollu elbise modellerinin ne kadar şık durduğunu biliyoruz. Özellikle omuz kısmındaki dekolteler, farklı kesim yaka çeşitleri ve dantel detaylar seni düğünün yıldızı yapabilir. Bu elbiseyi tercih etmek için sebepler bununla da sınırlı kalmıyor. Düğün yazın yapılacak olsa da akşam serinliği seni üşütebilir. Üzerine ince bir hırka almak zorunda kalabilirsin. Uzun kollu elbiseler, yanında herhangi bir yük taşımadan şıklığını korumana yardımcı olabilir. Kollardaki dantel detayları, seni serinlikten korur; üşümeni engeller. Ayrıca uzun kollu elbiseler genelde sırt dekoltesine sahiptir. Sırt dekoltesi, zaten başlı başına en görkemli aksesuarların yerini alabilecek kadar şık. Bu nedenle elbisende sırt dekoltesine öncelik vereceksen uzun kollu ve sırt dekolteli modelleri tercih ederek dengeli bir şıklık yakalayabilirsin.

Siyah Uzun Kollu Yaz Düğünü Elbisesi

Moda Sürekli Tekrar Ediyor: Üst 👆 – Alt 👇 Takımlar 

Belki bundan 1 sene önce herhangi bir düğünde bu kombini yapsan rüküş damgası yiyecektin. Ama şimdi düğünün en havalı kızı sensin! Çünkü üst-alt takım kombinler bu sene inanılmaz moda! Geçmişin esintileriyle vintage ve şık bir görünüme sahip olan bu kombin, takılarla süslendiğinde güçlü bir kombin hâline gelebiliyor. Düğünden çıkıp kırmızı halıda bile yürüyebilirsin, hazırlıklı ol. Bu kombinin yaz düğün elbiselerinde sıkça tercih edilmesindeki nedenlerden biri de farklı renk ve desen seçenekleri sunması. Geniş yaprak ve çiçek desenleri, turuncu, mor ve kırmızı renkler bu kombinde harika duruyor ve bu kombini, ideal kır düğünü elbiseleri arasına sokuyor.

Alt-Üst Takım Siyah Yaz Düğünü Elbisesi Modeli

Biraz İddialı, Oldukça Gösterişli: Saten Şıklığı ✨

Şimdi her kadının giymekten biraz çekindiği, şöyle bir durup düşündüğü bir modele geldik: saten elbiseler! Saten, kumaşın karakteristiği nedeniyle kolay giyilebilen bir elbise değil. Tüm kusurları kolayca ortaya çıkarıyor, çabuk kırışıyor ve doğru kombinlenmediği zaman basit bir gecelik gibi durabiliyor. Dolayısıyla vücut tipinizi iyi tanımalı ve bu modele uyup uymadığına karar vermelisiniz. Fakat bu elbise, uzman gözlerin dokunuşuyla seni, balonun prensesi de yapabilir! Özellikle son dönemin düz, uzun ip askılı modellerinde sıkça tercih edilen saten elbiseler, bolca takı ve doğru ayakkabılarla harika bir yaz düğünü elbisesine dönüşebiliyor. Bu noktada sana tavsiyemiz; eğer saten elbise tercih edeceksen, ince bantlı ve ince topuklu bir ayakkabı modeliyle bunu tamamlaman.

Koyu Saten Yaz Düğünü Elbisesi

Bu yaz düğünü elbiseleri arasından dilediğini seçmek sana kalmış. Eğer iki veya üç model arasında kararsız kaldıysan, bazı elbise modellerini, nişan ya da söz töreni için saklayabilirsin. Biliyorsun, evliliğe giden yol uzun. Hem düğün hem de diğer etkinliklerde kullanabileceğin birbirinden güzel Invidza şablonları sayesinde farklı bir davetiye ile tanışmaya ne dersin? ⚡


Benzer İçerikler

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Benim Marilyn Monroe’dan ya da Audrey Hepburn’den ne eksiğim var, diyen nostalji kraliçesi gelin adaylarımızı buraya alalım...
Sevgiliye Doğum Günü Kutlaması Planlarken Dikkat Etmen Gerekenler

Sevgiliye Doğum Günü Kutlaması Planlarken Dikkat Etmen Gerekenler

Doğum günümüz yaklaşırken hepimiz biraz da olsa heyecanlanıyoruz değil mi? Yeni bir yaş; yeni hedefler ve yeni umutlar taşıdığı için doğum günü kutlamaları yaklaşırken...
Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

En mutlu olduğun günlerden birindeyiz. Aile, arkadaşlar, kutlamalar, hediyeler… Yani kısaca bugün, sevdiğin insanlar yanında ve sevdiğin her şey senin isteğin doğrultusunda gerçekleşecek. Böyle bir günde...