AnasayfaBlogLifestyle7 Farklı Öneriyle 2022 Gelin Manikürü Modelleri
Yakın plan çekimde kadın tırnağını törpülüyor.

7 Farklı Öneriyle 2022 Gelin Manikürü Modelleri

2022 gelinlik modelleri yazımızda, yenilikçiliğin trend olduğunu söylemiştik. Beyaz gelinliklerin yerini açık pastel rengi kumaşlar ve ince dantel işlemelerin yerini de büyük detaylar almaya başladı bile... Kalıpları yıkan, alışılmışa meydan okuyan bu tarzın sadece gelinlik ve duvak modelleriyle sınırlı kalacağını düşünemezdik değil mi? Gelin makyajı, gelin manikürü, gelin ayakkabıları ve gelinliğine eşlik edecek diğer tüm detaylarda bu tarzın izlerini görmek mümkün. Bu yazımızda, gelinliğini tamamlayacak en önemli detaylardan biri olan gelin manikürüne yer verdik. Çünkü ellerin, yüzüğünün zarafetine uyum sağlamalı ve en az onun kadar dikkat çekici olmalı. Bunun yolu da bakımdan ve yeni gelin tırnak modellerini takip etmekten geçiyor!

2022 gelin manikürü modelleri; bol bol ışıltı, metalik renkler, sivri tırnaklar ve ince tasarlanmış detaylar içeriyor. Tırnaklarına bakmayı, yeni renkler denemeyi seviyorsan gelin manikürü modelleri 2022 yılında seni mutlu edecek birçok seçeneği içinde barındırıyor. Hadi şimdi adım adım ilerleyelim ve 2022 gelin manikürü modasına nasıl uydurabileceğini birlikte görelim.

Hazırlık sürecini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yazımızı bitirdikten sonra invidza düğün davetiyesi şablonlarını inceleyebilir ve kolayca hazırlayabileceğin ekonomik bir davetiye seçebilirsin.

1. Fransız Zarafetinden Vazgeçemeyenler için: Metalik French

Gelin manikürü denince akla ilk gelenlerden biri de tabii ki French! 2022 yılı sana klasikleri unutturacak birçok seçenek sunuyor diye hayallerinden vazgeçmek zorunda da değilsin tabii ki. Çünkü bazı klasiklerin yeri kolay kolay dolmuyor! French gelin tırnağı da bunlardan bir tanesi... Fransız tarzının zarafetini yansıtan ve açık beyaz tonları nedeniyle gelin manikürü olarak sıkça tercih edilen french manikür; 2022 yılında başka renkler ve metalik detaylarla süsleniyor.

Metalik Renklerden Yardım Al: 2022 gelinlik modelleri yazımızda da metalik renklerin 2022 gelin modasında büyük bir yeri olduğunu söylemiştik. Gelin manikürü trendleri de bu modayı takip ediyor ve hem düz renklerde hem de french tırnaklarda metalik renklere yer açıyor. French gelin manikürü modelinin üst kısımlarına seçeceğin altın ya da gümüş ışıltıları tırnağının alt kısmına da ekleyebilirsin. Böylece french manikürün zarafetinden uzaklaşmadan 2022 gelin manikürü trendlerini takip edebilir ve dikkat çekici tırnaklara sahip olabilirsin!

Detaylara Yer Aç: Metalik renkler düğün konseptine tam olarak uyum sağlamıyorsa ama hâlâ gelin maniküründe farklılık arıyorsan french manikürünü dantel detaylarla süsleyebilirsin. Tek tırnağına (özellikle yüzük parmağının tırnağında olunca bayılıyoruz!) ekleyeceğin dantel deseni ya da zarif motifler, french manikürüne hareket katabilir. Böylece daha özenli bir görünüme sahip olabilir ve yeni trendleri takip ettiğini belli edebilirsin.  

Yakın plan çekimde metalik french uygulaması yapılmış tırnak görselleri bulunuyor.

Renklendir! French manikürüne hareket katabilmek için sana önereceğimiz şeylerden biri de farklı renklerden faydalanman. Tırnağının üst kısmını klasik beyaz tonlarda tutarken zemine açık pembe tonları ya da krem rengi oje kullanabilirsin. Tahmin edebileceğin üzere 2022 gelinlik manikürü trendlerinden biri de pastel ve pembe tonlar! Özellikle vintage bir görünüm yaratan bu renkler sayesinde gelin manikürüne renk katacak ve vintage düğün konseptini mükemmel bir şekilde tamamlayacaksın!

2. Sivri Tırnak Sevenler Burada Mı?

Sıra geldi çok tartışmalı bir konuya! Sivri tırnaklar estetik mi yoksa değil mi? Buna net bir cevap vermek zor. Fakat sen de sivri tırnakları sevenlerdensen, manikürü ancak bu şekilde ön plana çıkarabileceğini düşünenlerdensen 2022 senin yılın! Çünkü artık klişeler yıkılıyor; gelinlerin tarzı daha iddialı hâle geliyor. Sivri tırnaklar ve hatta bununla birlikte tırnaklara eklenen taş detaylar  da sıkça tercih edilen gelin manikürü modellerinden.

Görselde düğün için sivri olarak şekillendirilmiş tırnak şekilleri bulunuyor.

İddialı Gelinlikler için: Peki sivri tırnaklar hangi gelinlik modeline daha uygun? Eğer iddialı, işleme ve detayları yoğun bir gelinlik tercih edeceksen sivri tırnaklarının bunu harika tamamlayacağını düşünüyoruz. Fakat burada dikkat etmen gereken tek nokta, tırnaklarının sivri yapısını ön plana çıkararak abartılı detaylardan uzak durman. Gelinliğindeki detayların daha fazla belli olması ve genel olarak tarzının göz yormaması için açık renklere boyanmış sivri tırnaklar tercih edebilir ya da düz, açık beyaz bir oje tercih edebilirsin. Bize güven, sivri manikürün zaten yeterince iddialı duracak!

Sade Gelinlikler için: Gelinlik modelini sade tutup daha vurucu detaylarla dikkatleri üzerine çekmek istiyorsan gelin maniküründe iddialı davranmak senin için harika bir tercih olabilir. Tırnaklarını sivri törpületebilir ve dilediğin renk ve taşlarla süsleyebilirsin. Hatta biraz cesur davranıp fuşya ve bordo tonlarını kullanmanı tercih ederiz. Çünkü biz de gelenekselden uzaklaşmayı, yenilikçi ve öncü olmayı çok seviyoruz. Video düğün davetiyesi modellerimizde bunu görebilirsin. Ekonomik, eğlenceli ve yaratıcı video davetiyelerin ne olduğunu öğrenmek için ise Video Davetiye Nedir? yazımızı okuyabilirsin.

3. Aşkını Yansıt: Kırmızı Tırnaklar

“Sade olmak çok güzel; ama düğünümde her şey tutkumuzu yansıtmalı” diyenlerden misin? O hâlde bambaşka bir gelin manikürü önerisi duymaya hazır ol! 2022 gelin tırnağı modasında kendine havalı bir yer edinen kırmızı ojelere ne dersin? Aşkınızın büyüsünü, bağlılığınızın gücünü yansıtan ellerinle yüzüğünü muhteşem bir şekilde taşıyacağına eminiz.

Her Tırnak Boyunda Farklı, İddialı Bir Görünüm: Gelin maniküründe ister uzun ister kısa tırnak tercihi yap! Düzgün bir şekilde süreceğin kırmızı oje ikisine de uygun!

Dikkatli Sürmek Her Şeyden Önemli: Biliyorsun, koyu renk ojeler çabuk dağılabilen ve iz tutabilen oje renkleri. Gelin manikürünün bozulmasını istemiyorsan manikürü yaptırdığın zamanı çok iyi ayarlamalısın. Manikürünü gelinliğini giymeden mutlaka tamamlamış olmalısın. Gelinliğinde kırmızı oje lekesi görmek istemezsin değil mi? Aynı zamanda kırmızı ojende saç ve parmak izi görmek istemiyorsan oje kurutucu spreylerle iz riskini en aza indirmeni ve ojen tamamen kuruduktan sonra bile bir süre daha dikkatli hareket etmeni tavsiye ederiz.

Görselde tırnakları kırmızı renkte olan kadın resimleri bulunuyor.

4. 2022 Gelin Manikürü Modasına Damga Vuran Pastel Renkler

2022 gelin manikürü trendlerinin yeni gelinlik modellerini takip ettiğini bir kez daha hatırlatalım. 2022 gelinliklerinde açık pastel tonları hâkim olacak demiştik. Gelin manikürü 2022 yılında bu renklere oldukça fazla yer açıyor. Açık şeftali tonları, bebek mavisi, pudra renkleri ve ten renginde, adeta yok gibi görünen tırnaklar 2022 yılının en gözde manikür modellerinden. Açık ten rengine sahip gelinlerin, ellerinde oldukça zarif bir görünüm yakalayacağı bu renkler her türlü gelinliğe kolayca uyum sağlıyor. Gelin manikürünü tamamlayan, ten rengine uygun makyaj önerileri için; Ten Rengine Uygun Gelin Göz Makyajı için Tüyolar yazımıza mutlaka göz atmalısın. 

Gelin Çiçeğin Hangi Renk? Pastel renklerle gelin manikürünü yaptırmanın en güzel yanlarından biri de düğün fotoğraflarında ellerinin gelin çiçeğin ve düğün konseptinle mükemmel uyum sağlayacak olması! Yaz düğünlerinin renkli buketi için açık pembe tonlar, mavi bir çiçek buketi için bebek mavisi ve şeftali tonları farkını ortaya koymana yardımcı olacak.

Yakın plan çekimde pastel renkler ile boyanmış tırnakların birleştirilmiş görselleri bulunuyor.

5. Sen de Ellerin de Işıl Olacak!

Işıltı ve küçük taşlar her dönemin modası! Ne kadar zaman geçerse geçsin ışıltının modası geçmiyor. 2022 gelin manikürü modellerinde de karşımıza çıkan ışıltılar ve taşlar, her türlü renkle ve tüm manikür modellerinde kullanılabiliyor.

Sade Gelinlikler için Mükemmel Seçim: Eğer gelinliğin sadeyse, ona biraz hareket katmanın en güzel yollarından biri de sim ve ışıltıdan faydalanmak. Gelin maniküründe kullanabileceğin küçük taşlar ya da tamamen simli ojeler tercih edebilirsin. Işıltının güzel durmayacağı gelinlik neredeyse yok! 

Yakın plan çekimde ışıltılı renkler ile süslenmiş tırnakların olduğu birleştirilmiş görseller bulunuyor.

6. Ve Tabii Ki Nail Art!

Günlük hayatta da özel günlerde de tırnaklarda sıkça gördüğümüz detaylardan biri nail art! Bu konuda yaratıcılığının sınırı yok. Kuaförünle görüşerek kendi tırnak tasarımını yapabilir ya da kuaförünün özel desenlerinden birini gelin maniküründe kullanabilirsin.

Yakın plan çekimde gelin; tırnaklarına mor renkler ile çizilmiş olan çiçek desenlerini gösteriyor.

Yaratıcılık ve farklılık her şeyi güzelleştiriyor değil mi? Biz de bu bakış açısını davetiyelerimize yansıtıyoruz. Klasik davetiye yerine katılımcılarına yol tarifi veren, sana katılımcı sayısını bildiren video davetiyelerle hayatını kolaylaştırıyoruz. Birbirinden güzel animasyonlarla hareketlendirilmiş davetiye şablonlarımızı hemen incele, üyelik oluşturarak tüm sevdiklerine anında gönder!

Mor ve mavi renklerden oluşan arka plan üzerinde " Yeni nesil video davetiye ve LCV servisi " yazıyor.