2,5 dk. Okuma Süresi
722
0

Unutulmaz Bir Bekarlığa Veda Partisi İçin Öneriler

Bu yazıda son zamanlarda yükselen bir trend olan bekârlığa veda partisinden bahsedeceğiz. Stresli geçen düğün hazırlığı sürecinde ilaç gibi gelen bekârlığa veda partin, kız kıza doyasıya eğleneceğin bir gün olacak. Aynı zamanda yeni hayatlarınıza hazırlandığınız bu stresli dönemde biraz rahatlamış olacaksın. Amerika’da yaygın olan, ancak son yıllarda ülkemizde de yaygınlaşan bekârlığa veda partisi, çok ilginç görüntülere sahne olabilecek bir organizasyon! Amerika’da genelde gelinin yakın arkadaşları tarafından düzenlenen bekârlığa veda partisinin amacı evlenmeden önce son bekâr günlerin tadını çıkarmak ve ‘kız kıza’ bir eğlence düzenlemek! Yazımızı okuyan gelinin kendisi ya da bekarlığa veda partisini hazırlayacak olan yakın arkadaş olabilirsin. Okumaya devam et; unutulmaz bir bekârlığa veda partisi için farklı fikirlerinden bahsedeceğiz. 

Bekârlığa veda partisi için öncelikle mekân belirlemek lazım. Evde mi olacak, yoksa favori restoranınızda mı, yoksa teknede bekâlığa veda partisi mi? Nerede olursa olsun bekârlığa veda parti malzemelerini unutma! Bu malzemeler bekârlığa veda partisinin olmazsa olmazı, güzel ve eğlenceli fotoğrafların kaynağı olacaklar. 

Unutulmaz Bekarlığa Veda Ünlüler

Bekarlığa Veda Parti Malzemeleri 

Damadın yüzünün basılı olduğu maskeler, nedime t-shirtleri, saten sabahlıklar, tüylü otriş, bacak bandı, ‘The Bride’ kuşağı…. Liste uzun! Tam olarak hangi malzemelere ihtiyacın olacağına karar vermek için işe ne tarzda bir bekârlığa veda partisi istediğine karar vermekle başla.

Çılgınca fikirlerle dolu, bol bol eğleneceğiniz yaratıcı bir bekârlığa veda partisi varsa kafanda, teması olan bir parti düzenleyebilirsin. Örneğin, çılgın ve sansasyonel denince akla gelen Kardishan ailesini parti teman yapmak, bekârlığa veda partisi için çılgınca bir fikir! Kardishan’ların nasıl parti yaptıklarını Instagram’dan neredeyse her hafta görüyoruz. Onların paylaşımları sana yol gösterici olsun. Biz de bir şey ekleyelim, bu temayı hayata geçirmek için uzun peruklar, bedeni saran elbiseler ya da tayt takımlar almak ilk iş! Gerisi bol bol kahkaha ve elbette fotoğraf! Bu özel günden fotoğrafları Instagram’a koymadan olmaz. 

Bekarlığa Veda Parti Malzemeleri

Bekârlığa Veda Parti Mekânları 

Bekârlığa veda partisinde tek sınır hayal gücün desek yanlış olmaz herhalde. İster bir evde parti yaparak eğlenin, ister bir aktiviteyle o günü geçirin... Kız kıza at binmeye, kayak yapmaya ya da deniz tatiline gidebilirsiniz. Yani kısaca bekârlığa veda partisi illaki “parti” olmak zorunda değil. Diğer bir alternatif ise teknede bekârlığa veda partisi düzenlemek. Belki boğazda, belki de güneyin mavi sularında tekne turu ayarlayarak unutulmaz bir bekarlığa veda partisi düzenleyebilirsin. 

Bekârlığa Veda Parti Mekânları

Teknede Bekarlığa Veda Partisi 

Alışılmışın dışında bir bekârlığa veda partisinin hayalini kuruyorsan, teknede bekârlığa veda partisi düzenlemek tam sana göre. Öncelikle kiralık bir tekne ayarlaman lazım. Bunun için arama motoruna tekne kirala yazarak uygun olan teknelerden birini kiralayabilirsin. Tekneyi kiraladıktan sonra sıra geldi teknede bekârlığa veda parti malzemelerine. Bizim önerilerimiz şu şekilde: 

 • Aksiyon kamerası 

 • Su geçirmez telefon kılıfı

 • Mayo, bikini

 • Kutlama için şampanya 

 • Can simidi 

 • Gelin için “the bride” kuşağı

 • Şişme flamingo (selam, Instagram!)

 • DJ, ya da kendi hazırladığın bir çalma listesi ve hoparlör

Teknede Bekarlığa Veda Partisi 

Evde Bekârlığa Veda Partisi için Malzeme Listesi

Ben bekârlığa veda partimi evde isterim dersen, bizim önerilerimiz şu şekilde:  

 • Çerez

 • İkramlar

 • Sen ve arkadaşların için saten kimonolar

 • Kutlama için şampanya/şarap

 • Yüz maskeleri

 • Karaoke Seti

 • Meyve 

 • Arkadaşların için nedime hediyelikleri (Bu özel günde yanında oldukları için, onlara ufak hediyeler vermek çok tatlı bir fikir. Mesela kendi seçimlerinle her bir arkadaşına özel hazırladığın küçük cilt bakım, ya da makyaj çantaları)

 • Tüylü Otrişler 

Evde Bekârlığa Veda Partisi için Malzeme Listesi

Son olarak, tüm kızları bir araya toplama işini organize etmek, onları farklı bir davetiye ile şaşırtmak için Invidza ile davetiyeni tasarlamaya başla. Davetiyeni kendi başına nasıl hazırlayabileceğin konusunda Davetiye Nasıl Yapılır? yazımız sana yardımcı olabilir. Tasarlayabileceğin örnek video davetiyeleri görmek için ise Invidza.com’a girebilir, en güzel bekârlığa veda partisi davetiyelerimiz arasından dilediğini seçebilirsin!

invidza_ile_hemen_olustur


Benzer İçerikler

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Nostaljik Gelin Adaylarının Yeni Trendi: Retro

Benim Marilyn Monroe’dan ya da Audrey Hepburn’den ne eksiğim var, diyen nostalji kraliçesi gelin adaylarımızı buraya alalım...
Sevgiliye Doğum Günü Kutlaması Planlarken Dikkat Etmen Gerekenler

Sevgiliye Doğum Günü Kutlaması Planlarken Dikkat Etmen Gerekenler

Doğum günümüz yaklaşırken hepimiz biraz da olsa heyecanlanıyoruz değil mi? Yeni bir yaş; yeni hedefler ve yeni umutlar taşıdığı için doğum günü kutlamaları yaklaşırken...
Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Doğum Günü Organizasyonu Nasıl Yapılır?

En mutlu olduğun günlerden birindeyiz. Aile, arkadaşlar, kutlamalar, hediyeler… Yani kısaca bugün, sevdiğin insanlar yanında ve sevdiğin her şey senin isteğin doğrultusunda gerçekleşecek. Böyle bir günde...