AnasayfaBlogLifestyleBurçlara Göre Doğum Günü Organizasyonu İçin İpuçları
Genç arkadaş grubu yan yana ve gülümseyerek poz veriyor. Etrafta konfeti parçacıkları uçuşuyor.

Burçlara Göre Doğum Günü Organizasyonu İçin İpuçları

Doğum günü, pek çoğumuz için kendimizi özel hissettiren en önemli günlerden biri. Bu yüzden ailemiz, arkadaşlarımız ya da sevgilimizi doğum gününde mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ama kabul edelim, ne yapacağımıza karar vermek çok da kolay olmuyor. Kimisi sürprizlere bayılırken, kimisi için sürprizler tatsız veya can sıkıcı olabiliyor. Ya da bazı insanlar kalabalık, hareketli ve gösterişli doğum günü partilerinden hoşlanırken, bazıları da sakin, küçük bir kutlama ile çok daha mutlu olabiliyor. Doğum gününde özel bir şeyler yapmak istediğin kişiye hediye seçerken ya da doğum gününde kutlama organize ederken dikkat etmen gereken en önemli nokta, o kişinin ne istediği ve doğum gününde ne beklediği konusunda fikir sahibi olman. Kısacası, doğum gününde mutlu etmek istediğin kişiyi son derece iyi tanıyor olman gerekiyor.

Ancak, bunun her zaman için mümkün olmadığını biliyoruz. Yeni yaşına girerken çok mutlu etmek istediğin kişinin tam olarak nelerden hoşlanacağını kestiremiyor olabilirsin. İşte tam da böyle bir durumdaysan, bu yazımız sana çok iyi gelecek. İnsanların karakterini, beğeni ve zevklerini onların burçlarından daha iyi ne anlatabilir, değil mi? İstersen hemen burçlara göre doğum günü partisi hakkındaki önerilerimize geçelim.

Masa üzerinde duran ve sayfaları açık olan kitabın içerisinden ışıltı yükseliyor. Işıltıların üzerinde ise altın renkli burç sembolleri duruyor.

Koç Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (21 Mart - 20 Nisan)

Koç burçları, hareketlilikleriyle ve girişkenlikleriyle öne çıkan ateş grubu burçlarından biri. Heyecanlı ve gösterişli bir doğum günü organizasyonu için Koç burçlarından daha iyi bir aday düşünemiyoruz! Eğer doğum gününü kutlayacağın kişi bir Koç burcu ise, uçabildiğin kadar uçmakta özgürsün demektir. Büyük bir sürpriz parti mi düzenlemek istiyorsun? Hiç durma!

Genç arkadaş grubu gülümsüyor ve dans ediyor. Etrafta konfeti parçacıkları uçuşuyor.

Sevdiği tüm arkadaşlarını ve ailesini de çağırabileceğin iddialı bir organizasyon yapabilirsin. Doğum Günü Davetiyesi Nasıl Hazırlanır? diye düşünmemen için konuyu detaylı olarak anlatmıştık. Alacağın hediyenin de sönük kalmamasına dikkat etmeni öneriyoruz. Yalnız unutmaman gereken önemli bir noktayı da hemen hatırlatalım. Koç burcu biraz sabırsız olabiliyor. Bu yüzden onu çok önceden heyecanlandırıp sabırsızlandırmasan daha iyi olur. Bir an önce doğum gününe ve hediyelerine kavuşmak isteyecek olan Koç burcunun bu sabırsızlığını da hesaba katarak hareket etmende fayda olacaktır.

Boğa Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (21 Nisan – 21 Mayıs)

Masa üzerinde pembe bir pasta bulunuyor. Pastanın üzerindeki yanan mumlarda "Happy Birthday" yani "Mutlu Yıllar" yazıyor.

Ne istediğini her zaman çok iyi bilen Boğa burcu, doğum günü planlarken seni biraz zorlayabilir. Çünkü o ne istediğini gayet iyi biliyor olsa da senin bundan haberin olup olmaması çok önemli. Bize soracak olursan, Boğa burcu, sürpriz doğum günü partisi planlamaya pek uygun sayılmaz. İşini şansa bırakmayıp doğrudan ona ne istediğini sorman mantıklı bir karar olacaktır. En azından bir süre önceden doğum gününde ne yapmak istediğini ona üstü kapalı bir şekilde sorabilirsin. Boğa burcuna doğum gününde uçuk kaçık organizasyonlar düşünmek yerine, hediye fikrine yoğunlaşmanı tavsiye ederiz. Estetik ve sanata düşkünlüğüyle bilinen Boğa burçları için en güzel hediye sevdiği bir ressamın tablosu olabilir. Ya da hayran olduğu fotoğrafçının bir çalışmasını çerçeveletmeyi de düşünebilirsin. Eğer sanatsal becerilere sahipsen, kendin bir şeyler hazırlamayı da deneyebilirsin. Böylece sadece sanatsal değil, manevi değeri de olan bir hediye vermiş olacaksın!

İkizler Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (22 Mayıs – 22 Haziran)

Balkonda kutlama yapan arkadaş grubu, elinde yıldız saçan tutuyor ve gülümsüyorlar.

Konuşkan, pozitif ve parlak zekasıyla dikkat çeken İkizler burcu için doğum günü planlamak en kolay işlerden biri değil. Ancak ikili ilişkilerde gayet başarılı olduklarını ve canlı bir yapıya sahip olduklarını düşünecek olursak, doğum gününde sohbet edebileceği bir organizasyon onu mutlu edecektir. Örneğin, çok kalabalık olmasa da yakın olduğu birkaç kişiyi davet ederek bir yerlere gidip hem sohbet edip hem de yiyip içebilirsiniz. İkizler burcuna hediye alırken de canlı renklerden şaşma deriz.

Yengeç Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (23 Haziran – 22 Temmuz)

Merhametli ve iyi niyetli Yengeç burçları, emin olun siz ne yaparsanız yapın zaten mutlu olacaklardır! Aslında tam da bu yüzden belki de en çok mutlu etmek isteyeceğiniz kişiler, pamuk kalpli minnoş Yengeçler olacaktır. Yengeç burcu ailesine ve sevdiklerine düşkünlüğüyle bilindiğinden, onları da doğum günü organizasyonuna dahil etmeyi unutmamalısın. Bu kadar insana nasıl ulaşıp davet edeceğini düşünüyorsan, invidza nedir? bir bak bakalım…

Evde doğum günü partisi veren aile kutlama yapıyor. Etrafta konfeti parçacıkları bulunuyor. Önde duran genç kadının elinde paketlenmiş hediye kutuları bulunuyor.

Evde ya da sık sık gittiğiniz bir mekânda kutlayacağınız bir doğum günü, Yengeç burcunu tanımadığı bir kalabalıktan daha memnun edecektir. Hediye konusunda da emin ol kendi ellerinle hazırladığın duygusal ve manevi değeri olan bir hediye Yengeç burcunu sevinç göz yaşlarına boğabilir.

Aslan Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (23 Temmuz – 22 Ağustos)

İşte şimdi yandın! Organizasyon dendiğinde asla başarısız olmayacak Aslan burcuna doğum günü organize etmek zorundaysan işin gerçekten zor. Her ne kadar bir Aslan burcunun doğum günü partisini planlama işini bir başkasına devretmesi oldukça düşük bir ihtimal olsa da hayatta her şey mümkün! Bu iş sana kaldıysa, hiç düşünmeden onun fikirlerini ve ne istediğini açıkça sor, bırak fikirleri o söylesin, sen de gerekli ayarlamaları yap. Bu şekilde hem onun üzerinden organizasyonun yükünü almış olacaksın, hem de kontrolü ona bırakarak işini garantiye almış olacaksın! Aslan burcuna hediye alırken, aklında hep şu cümle olsun: “Hiçbir hediye fazla abartılı değil!”

Koyu renk arka plan önünde ahşap bir oyuncak araba üzerinde renkli hediye paketleri bulunuyor.

Başak Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (23 Ağustos – 22 Eylül)

Detaycı ve disiplinli Başak burcu için doğum günü planlarken ilk yapman gereken şey titiz olmak! En ufak detayları bile fark edecek olan Başak burcuna kendini en rahat hissettiği yerde mümkün olduğunca az risk alarak bir parti yapmayı düşünebilirsin. Kendi evinde, tertemiz, belki de baş başa bir kutlama hataya yer bırakmayacaktır. Ama eğer başka davetliler de olacaksa, Davetiye Nasıl Yapılır? araştırıp, işini şansa bırakmamanı öneriyoruz. Kolay kolay her şeyi beğenmeyen Başak burçlarına, bir süredir istedikleri ve dillerinden düşüremedikleri bir hediye seçebilirsin.

Açık renk arka plan önünde duran masa üzerinde, parti için için hazırlanmış renkli atıştırmalıklar ve pasta bulunuyor. Masanın solunda renkli balonlar duruyor.

Terazi burcu İçin Doğum Günü İpuçları (23 Eylül – 22 Ekim)

Zaten uyumlu ve hoş sohbet bir karaktere sahip olan Terazi burcunu mutlu etmek çok zor olmamalı. İster gösterişli bir organizasyon düzenle, istersen sade… Dikkat etmen gereken nokta ise, zariflik. Zarif ve ince düşünülmüş bir doğum günü organize ettiğin Terazi burcu, onun için özendiğini fark ettiğinde zaten başarıya ulaşmış olacaksın. Elbette sadece parti için değil, kendin için de özenmeyi ve bakımlı olmayı unutma.

Akrep Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (23 Ekim – 21 Kasım)

Kafasında parti şapkası olan, etrafında ve gömleğinin üzerinde konfeti parçaları bulunan genç adam somurtuyor. Genç adamın ağzında parti düdüğü bulunuyor.

Akrep burcunun yegâne özelliği hiçbir şeyi unutmaması. Bu da demek oluyor ki, umursamaz gibi görünmesine aldanmadan onun için mutlu olacağı bir doğum günü kurgulamalısın. Seninle inatlaşmaması için onun da fikrini almayı deneyerek, detaylar konusunda da dikkatli davranarak Akrep burcuna, hatırladığında yüzünü güldürecek harika bir doğum günü yaşatabilirsin.

Yay Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (22 Kasım – 21 Aralık)

Arkası dönük olan adam, karşısında bulunan deniz, dağ ve doğa manzarasını çekiyor.

Kendini tanıdıkça sevdiren Yay burcu, araştırmacı kişiliğiyle bilinir ve keşif yapmayı, yeni deneyimler edinmeyi çok sever. Doğum gününde Yay burcunu çok da zahmete sokmayacak şekilde yakın bir yerlere tatile götürmeyi teklif edebilirsin. Daha önce gitmediği yerleri keşfetmek, yapmadığı aktiviteleri deneyimlemek onu çok mutlu edecektir. Hediye olarak da kendine özgü yaratıcı tarzını yansıtacak, tarzını tamamlayacak bir parça, ona çok yakışacaktır.

Oğlak Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (22 Aralık- 21 Ocak)

Oğlak burcu çok çalışmaktan özel hayatını ihmal ediyor olabilir. İşte bu senin için bir fırsat! Doğum gününde işten biraz da olsa kafasını kaldırması ve kendine vakit ayırması, eğlenmesi için onu teşvik edebilirsin. Onu dinlendirecek ve eğlendirecek şeyler dene. Küçük bir tatil kaçamağı da olabilir, dışarıda çılgın bir eğlence de… Sadece son derece kararlı olan Oğlak burcunu, planlarına nasıl ikna edeceğini önceden düşünmende fayda var. Oğlak burcuna hediye alırken de kullanışlı bir şeyler seçmeye çalış. Mesela bir biblo almak yerine, işine yarayacak, kullanabileceği bir ürün tercih edebilirsin.

Kova Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (22 Ocak – 19 Şubat)

Pahalı hediyeler alarak Kova burcunu doğum gününde mutlu edeceğini sanıyorsan yanılıyorsun. Hiç plan yapmayıp, pahalı hediyelerle günü kurtarabileceğini düşünmesen iyi edersin. Kova burcu büyük ihtimalle kendi doğum gününü ihmal edecektir. Dolayısıyla iş başa düşüyor. Fazlaca gürültülü patırtılı aktivitelerden kaçınarak, onu eve kapatmayarak, özgür olabileceği bir etkinliğe ne dersin? Örneğin, temiz havada dört dörtlük bir kahvaltı ve sonrasında bisiklet turu…

Ormanlık bir alan içerisinde, yemek masası etrafında toplanmış ve yemek yiyen arkadaş grubundan bir kişi, arkadaşları ile fotoğraf çekiyor.

Böyle bir etkinliğe hayır diyemeyecek başkalarını da doğum günü partisine davet etmek aklında geldiyse, Video Davetiye Nedir? bir incele, teknolojiye ve yeniliklere meraklı Kova burcunun takdirini kazanırken, kendi işini de kolaylaştır!

Balık Burcu İçin Doğum Günü İpuçları (20 Şubat – 20 Mart)

Hayalleriyle var olan Balık burcunu doğum gününde pamuklara sarıp sarmalamalısın. Onun ne kadar duygusal olduğunu şimdiye dek anlamışsındır zaten. Bu yüzden hem hayallere hem de duygularına hitap edecek şekilde düşünmelisin. Uzun zamandır hayalini kurduğu bir etkinliğe götürebilir, ne zamandır istediği hediyeyi alabilirsin. Kalabalık ve hareketi bir doğum günü partisi düzenlemek de iyi bir seçenek olabilir. Fakat sevgini gösterebileceğin özel jestler yapmayı da ihmal etme.

Kırmızı ve mavi ışıklandırmaların olduğu alan içerisinde genç arkadaş grubu parti şapkası takıyor ve gülümseyerek poz veriyor.

Sevdiğin kişiyi bu güzel gününde mutlu etmek her zaman çok kolay olmayabilir. Biraz çaba harcaman ve zaman ayırman gerekeceği kesin. Ancak, emin ol onun yüzündeki gülümsemeyi gördüğünde, sana sarılıp içten bir teşekkür ettiğinde tüm yorgunluğun uçup gidecek.

Mor ve mavi renklerden oluşan arka plan üzerinde "Yeni nesil video davetiye ve LCV servisi" yazıyor.